PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


08.04.2017, 11:11  Rozmaitości  Kultura i rozrywka
wstecz

Tydzień z Dwurnikiem jeszcze do niedzieli


Niepokazywane wcześniej na żadnej wystawie obrazy Edwarda Dwurnika można do niedzieli 9 kwietnia zobaczyć w DESA Modern Gallery. Trwa Tydzień z Dwurnikiem, podczas którego można nie tylko zobaczyć obrazy, ale też wzbogacić się o różnorodne gadżety z pracami artysty.

Wystawiane po raz pierwszy w DESA Modern Gallery prace Dwurnika to "Wilanów", "Gdańsk", "Czerwone tulipany" oraz "Maki w Mikołajkach".


Edward Dwurnik to jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów współczesnych. Malarz od ponad 40 lat dokumentuje zmiany zachodzące w Polsce. W latach 70. sportretował realia PRL-u w cyklach "Sportowcy" i "Robotnicy" - otrzymał za niego w 1981 roku Nagrodę Krytyki Artystycznej im. Cypriana Kamila Norwida. Jego kolejne cykle "Podróże autostopem", "Warszawa", "Błękitne" czy "Niebieskie miasta" przyniosły mu uznanie w kraju i za granicą.


Dwurnik jest też artystą niezwykle twórczym. Spod jego pędzla wyszło ponad 5 tys. obrazów, pogrupowanych w zamknięte serie. Mimo tak dużej liczby prac zainteresowanie twórczością Dwurnika nie słabnie.


"Tydzień z Dwurnikiem" zorganizowany w DESA Modern pozwoli na bliższy kontakt z pracami artysty. I choć ulubionego płótna nie można mieć zawsze przy sobie, to nie oznacza, że taki obraz nie może nam towarzyszyć na co dzień. Galeria oferuje kolekcję ikonografii oraz dodatków ozdobionych najlepszymi pracami Dwurnika. W ofercie są apaszki i spinki do mankietów, notesy, porcelana, zakładki do książek a nawet etui na telefon komórkowy inspirowane twórczością artysty. Gadżety te zostały wyprodukowane w limitowanych edycjach. (PAP Life)


dki/mdn/


Załączniki
WARSZAWA AUKCJA KOLEKCJI ANDY ROTTENBERG
Warszawa, 04.04.2017. Edward Dwurnik "Morze" z cyklu "Błękitne" (L), Krzysztof M. Bednarski "Marks kolorowy" (2P) oraz Mirosław Bałka "Suczka" (P). Aukcja przedmiotów z kolekcji Andy Rottenberg odbyła się 4 bm. w domu aukcyjnym Desa Unicum w Warszawie. Wybitna kuratorka i historyczka sztuki przeznaczyła na sprzedaż 90 obiektów autorstwa najznakomitszych polskich artystów m.in. trzewiki pomalowane przez Henryka Stażewskiego czy prace Jarosława Modzelewskiego i Pawła Kowalewskiego ze słynnej grupy artystycznej Gruppa. (mr) PAP/Marcin Obara

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.