PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


15.08.2017, 13:13  Design  Na ścieżkach nauki  Obyczaje i osobliwości  Rozmaitości
wstecz

MeetUp 2017 - święto youtuberów we wrześniu w Krakowie


Nawet 20 tys. osób spodziewają się inicjatorzy spotkania dla polskich youtuberów, które 9 września odbędzie się w Tauron Arenie Kraków. MeetUp 2017 może być - jak powiedział PAP Life jeden z organizatorów Tobiasz Wybraniec - największym takim wydarzeniem w Europie.

Największa impreza dedykowana społeczności YouTube'a odbyła się w Kolonii, gdzie zgromadziło się 17 tys. uczestników. "Liczymy, że do Krakowa przyjedzie więcej osób" - powiedział Wybraniec.


W ubiegłorocznej edycji MeetUp we Wrocławiu uczestniczyło ponad 9 tys. osób.


To impreza dla bohaterów, twórców i fanów YouTube'a. W akcję zaangażowanych jest ok. 100 znanych youtuberów z kraju.


Wstęp na wydarzenie w Krakowie ma być bezpłatny, natomiast osoby oczekujące dodatkowych wrażeń muszą zakupić bilety.


Ambasadorami wydarzenia są czołowi polscy twórcy, związani z YouTube'em, m.in. ReZigiusz, którego kanał na YouTube subskrybuje blisko 2,8 mln osób, a także Izak, który może się pochwalić 1,5 mln subskrypcji.


MeetUp odbędzie się po raz piąty. Miejscem pierwszej edycji był Kraków, trzy kolejne zorganizowano we Wrocławiu. (PAP Life)


bko/ jbr/


Załączniki
WARSZAWA NJU WINTER GAMES
Warszawa, 05.12.2015. Youtuberzy (od lewej): Sadam, ChokolateMilk - Piotr Skowronek, GibbyGibson, Red Lipstick Monster, Adrianna Skon, Olga Konieczyńska, AdBuster Marek Hoffmann podczas Nju Winter Games ? imprezy mikołajkowej z udziałem gwiazd YouTube'a, cosplayerów, graczy komputerowym i fanów gier planszowych w Centrum Expo XXI w Warszawie, 5 bm. (obm/awol) PAP/Marcin Obara

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.