PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


14.01.2018, 07:07  Rozmaitości
wstecz

Nakręć się pozytywnie - zwłaszcza w poniedziałek rano...


Blue Monday to określenie najbardziej depresyjnego dnia w roku. Z samego założenia, nie warto więc wstawać lewą nogą. "W poniedziałek rano proponuję nastroić się pozytywnie"- mówi PAP Life psycholog Magdalena Chorzewska.

Przypadający w trzeci poniedziałek stycznia Blue Monday to określenie najbardziej depresyjnego dnia w roku, które wprowadził psycholog Cliff Arnall z Cardiff University. Nawet jeśli rzeczywiście tak jest, jak przekonuje PAP Life psycholog Magdalena Chorzewska - która jest zwolenniczką pozytywnego myślenia, bo właśnie od myślenia wszystko zależy - nie warto zawczasu negatywnie się nastawiać.


"W poniedziałek rano proponuję nastroić się pozytywnie; myśleć o tym, że to będzie bardzo dobry dzień. Dzięki takiemu optymistycznemu podejściu to naprawdę może być dobry dzień, bo będziemy zwracać uwagę właśnie na dobre rzeczy, a nie myśleć o tym, że nie dość, że jest beznadziejnie, to jeszcze jest to najbardziej depresyjny dzień w roku" - mówi.


Co więcej, często już na początku stycznia podupadają postanowienia noworoczne. "To taki czas, kiedy próbowaliśmy i się poddajemy" - przyznaje PAP Life Chorzewska i dodaje, że w kwestii postanowień noworocznych jest za tym, aby stawiać sobie realne cele i prosić o wsparcie.


"Generalnie w dążeniu do każdego celu, jaki sobie założymy, możemy mieć moment załamania, więc proszę przyjąć to jako dobrą monetę, że choć to się wydarzyło, że dopadło nas to załamanie, pamiętajmy, że jest to proces, w związku z tym idźmy dalej" - kwituje. (PAP Life)


autorka: Paulina Persa


edytor: Jan Bratkowski


pau/ jbr/Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.