PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


01.03.2018, 12:12  Design
wstecz

Pokaż mi swoją garderobę, a powiem ci, jak wygląda twoje mieszkanie


Jaka szafa, taki dom? Okazuje się, że coś w tym jest i aranżacja domowego gniazda często jest podobna do naszej szafy. "Kryteria, jakimi posługujemy się aranżując wnętrze domu i ubrania są takie same " - mówi PAP Life Ewa Mierzejewska, ekspert aranżacji wnętrz.

Jak przyznaje w rozmowie z PAP Life Ewa Mierzejewska, ekspert aranżacji wnętrz, istnieje korelacja pomiędzy ubiorem a wnętrzami. "W wynikach badania +Jaka szafa, taki dom. Czy styl ubierania wpływa na styl wnętrz Polaków?+ najbardziej zdumiało mnie to, że kryteria, jakimi posługujemy się wybierając elementy wyposażenia do domu i ubrania są dokładnie takie same - na pierwszym miejscu stawiamy funkcjonalność, a więc wygodę, jakość materiałów, użyteczność, również cenę. Natomiast trendy, podążanie za modą wcale nie jest dla nas najważniejsze" - mówi.


Kolejnym zaskoczeniem okazała się wysoka pozycja wyrażania własnej osobowości poprzez strój albo przez wnętrze. "Wszystko to świadczy o tym, że nie jesteśmy niewolnikami trendów. Jesteśmy za to mocno nastawieni na funkcjonalność, na wygodę i na wyrażanie swojej osobowości poprzez strój i poprzez to, jak urządzamy nasze mieszkanie" - komentuje.


W dzisiejszych czasach, jak zauważa ekspertka, najbardziej popularne jest urządzanie wnętrz w stylu klasycznym. "To bezpieczne rozwiązanie, które służy na lata, jest elegancko i pewnie" - tłumaczy. Jak zauważa, przewaga tej koncepcji nad nowoczesnością i nad dążeniem do nadania naszemu domowi świeżego wyglądu, podążania za trendami, nie jest duża i z każdym rokiem maleje. "Myślę też, że młodsze pokolenia, ludzie, którzy dorastają, swój własny kąt będą urządzać coraz częściej właśnie w jednym ze stylów przynależących do grupy stylów nowoczesnych" - kwituje. (PAP Life)


autorka: Paulina Persa


edytor: Jan Bratkowski


pau/ jbr/


Załączniki
KOBIETA UBIA?R
Warszawa, 07.09.2017. Kobieta wybiera ubranie, ubiera siÄ?. (jt/am) PAP/Jacek Turczyk ***UWAGA!!! ZDJÄ�CIA NIE MOGÄ? BYÄ? WYKORZYSTANE DO TEMATA?W O CHOROBACH WENERYCZNYCH ORAZ PSYCHICZNYCH Z WYA�Ä?CZENIEM DEPRESJI***

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.