PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


02.03.2018, 10:10  Rozmaitości  Kultura i rozrywka  Sport dla każdego
wstecz

Kaczorowska i Smykiewicz za kulisami "Tańca z gwiazdami" (wideo)


Oto chwila prawdy przed Agnieszką Kaczorowską i Antkiem Smykiewiczem. W piątek obejrzymy tę parę w pierwszym odcinku nowego sezonu "Tańca z gwiazdami". Jak wyglądają kulisy ich przygotowań do programu?

Udostępniamy nagranie wideo: https://wideo.pap.pl/videos/25947/


Ona, Agnieszka Kaczorowska, jest tancerką najwyższej klasy w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Od 2014 r. jest trenerką w polsatowskim show "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". Z aktorem Krzysztofem Wieszczkiem wygrała trzecią edycją programu. Karierę taneczną łączy z pracą aktorki. Od 1999 r. kreuje rolę Bożeny w serialu "Klan".


On, Antek Smykiewicz, jest piosenkarzem. W 2011 r. dotarł do finału "The Voice of Poland". Trzy lata później uczestniczył w innym telewizyjnym talent show - "Must be the music", gdzie zakończył rywalizację na etapie półfinału. Jak dotąd jego największym przebojem jest piosenka "Pomimo burz". W kwestii wieku Antka i Agnieszkę dzieli pięć lat.


"Poznaliśmy się z Antkiem na parkiecie 4. edycji +Tańca z gwiazdami+, w której tańczyłam z Łukaszem Kadziewiczem. Antek dla nas śpiewał. Odwiedził nas na sali. Pamiętam, że podśmiewywał się z nas: +Ale wy jesteście zmęczeni, jak wy wyglądacie! To już był 9., 10. odcinek tamtej edycji, więc mieliśmy prawo być wykończeni" - wspomina Agnieszka w rozmowie z PAP Life.


Po kilku tygodniach przygotowań do ósmej edycji "Tańca z gwiazdami" Smykiewicz już wie, że udział w tym programie to poniekąd krew, pot i łzy. "Przede wszystkim nabrałem wielkiego szacunku do tancerzy, bo wiem, jak trudna jest to praca. Teraz rozumiem doskonale, z czym się taniec wiąże, z jak wieloma wyrzeczeniami i kontuzjami, z jakim ogromem pracy" - mówi Antek. "Już miałem nastawiany bark, kręgosłup, łatane kolana" - wymienia listę kontuzji, których nabawił się w trakcie treningów.


Wcześniej Antek nie miał większej styczności z tańcem. Zaliczył raptem dwie lekcja na kursie tanecznym. Jest nad czym pracować. "Mam problem z koordynacją głowa-noga, głowa-ręka" - przyznaje. Jak mówi Agnieszka: "Pamiętam jego pierwsze kroki na parkiecie. Nie sądziłam wówczas, że zatańczymy dobrze. A dziś patrzę w przyszłość z optymizmem".


Jest jeszcze jeden problem - Antek jest wielkim gadułą. "Aga ma ze mną naprawdę ciężkie życie. Walczy z tym, żebym przestał gadać i wziął się za robotę" - śmieje się Antek.


"Codziennie ćwiczymy po kilka godzin - cztery, pięć, sześć, różnie. Czasami sobie dzielimy to na dwa treningi. Ponieważ wtedy jest to bardziej efektywne, ze względu na to, że ta koncentracja może zostać odbudowana w przerwie w ciągu dnia" - opowiada Kaczorowska.


Antek nie spodziewał się, że przed treningami trzeba zadbać o konserwację butów. Szczotkuje podeszwy specjalnym drapakiem. Na tym, który pożyczyła mu Agnieszka, widnieje podpis "Kaczor". Gdy pierwszy raz Antek zobaczył buty, w których ma tańczyć, złapał się za głowę. Dziwił się: "Jak chodzić na tak wysokich obcasach?".


Chwila prawdy przed Agnieszką Kaczorowską i Antkiem Smykiewiczem wybije w piątek o godz. 20.05. Wtedy startuje pierwszy odcinek ósmej edycji "Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami". (PAP Life)


autor: Andrzej Grabarczuk


edytor: Jan Bratkowski


ag/ jbr/


Załączniki
WARSZAWA WIOSENNA RAMÓWKA TELEWIZJI POLSAT
Warszawa, 28.02.2018. Prezentacja wiosennej ramówki Telewizji Polsat. Nz. uczestnicy 8. edycji programu Taniec z Gwiazdami 2018. Dancing with the stars. Na pierwszym planie Antek Smykiewicz, Agnieszka Kaczorowska. PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.