PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


11.06.2018, 13:13  Rozmaitości  Kultura i rozrywka  Sport dla każdego
wstecz

Robbie Williams zaśpiewa na otwarcie Mundialu


Brytyjski piosenkarz Robbie Williams zaśpiewa w czwartek podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata 2018 w Rosji. "To moje marzenie z dzieciństwa" - powiedział w poniedziałek piosenkarz.

Były członek zespołu Take That, Robbie Williams, kibic piłki nożnej, jest "bardzo szczęśliwy i nie może się doczekać powrotu do Rosji i tego wyjątkowego występu", cytuje piosenkarza AFP.


"Zrobiłem wiele rzeczy w mojej karierze, a otwarcie FIFA World Cup na oczach 80 tys. kibiców na stadionie i przed milionami na całym świecie, to moje marzenie od dziecka" - powiedział. Artysta obiecuje w specjalnym oświadczeniu "niezapomniane show".


Robbie Williams wydał w 2016 singiel "Party Like a Russian", którym wywołał krytykę w Rosji, ze względu na zawarte w niej stereotypy. W marcu 2017 r., żartobliwie zaproponował reprezentowanie Rosji podczas Eurowizji na Ukrainie.


W czwartek na scenie pojawi się również rosyjska sopranistka Aida Garifullina, "jedna z najbardziej uznanych młodych rosyjskich głosów", która będzie reprezentować kraj gospodarza, poinformowała FIFA w oświadczeniu. "Nigdy nie wyobrażałam sobie, że będę mogła wziąć udział w tak dużej imprezie" - powiedziała Garifullina, cytowana w oświadczeniu FIFA.


Na rozpoczęcie Mundialu, 14 czerwca, o godz. 18 czasu lokalnego, rozegrany zostanie mecz pomiędzy Rosją i Arabią Saudyjską. "Mecz otwarcia jest zawsze bardzo symboliczny, w momencie, gdy uświadomisz sobie, że wielka chwila, na którą ty - gracz lub fan - czekałeś cztery lata, wreszcie nadeszła" - skomentował w tym samym oświadczeniu Ronaldo, który ze swą brazylijską drużyną dwukrotnie zdobył Puchar Świata w 1994 i 2002 roku. (PAP Life)


dki/ jbr/


Załączniki
HUNGARY MUSIC ROBBIE WILLIAMS
epa06158689 British pop star Robbie Williams performs during his concert at Groupama Arena stadium in Budapest, Hungary, 23 August 2017. It is the Hungarian stop of his 'The Heavy Entertainment Show' stadium tour. EPA/Balazs Mohai To be used only over the course of 14 days from shoot day, for editorial purposes only HUNGARY OUT EDITORIAL USE ONLY Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.