PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


18.07.2018, 11:11  Rozmaitości  Sport dla każdego
wstecz

Ronaldo pozbywa się majątku w Hiszpanii


Cristiano Ronaldo, który w poniedziałek został oficjalnie zaprezentowany, jako piłkarz Juventusu Turyn, pozbywa się swoich dóbr w Hiszpanii. Majątek Portugalczyka niemal w całości został już wystawiony na sprzedaż.

Według źródeł zbliżonych do rodziny portugalskiego piłkarza, Cristiano Ronaldo wydał już stosowne dyspozycje, co do sprzedaży swoich nieruchomości na terenie Hiszpanii.


Szacuje się, że łączny majątek Ronaldo w Hiszpanii opiewa na kwotę 22 mln euro. Zalicza się do niego m.in. luksusowa willa w madryckiej dzielnicy La Finca, a także rozmaite modele samochodów, których łączna wartość wynosi 13 mln euro.


Część z luksusowych 22 pojazdów, jakie posiadał w Madrycie Ronaldo zostanie sprzedana, a pozostałe piłkarz będzie garażował w Portugalii oraz we Włoszech. Do Italii CR7 ma zabrać maksymalnie cztery auta.


Niektórzy komentatorzy sportowi za odejście Ronaldo winią prezesa "Królewskich" Florentino Pereza, że nie powstrzymał on Portugalczyka przed odejściem z madryckiego Realu.


We wtorek pojawiły się też głosy wśród czołowych działaczy piłkarskich z Hiszpanii, że głównym powodem transferu Cristiano Ronaldo do Turynu były problemy portugalskiego piłkarza z hiszpańskim fiskusem. CR7 w czerwcu porozumiał się z hiszpańską skarbówką, co do spłaty długu.


Na początku czerwca Ronaldo zgodził się na zwrot 19 mln euro. W zamian hiszpański fiskus zapowiedział zakończyć proces wytoczony piłkarzowi z powodu ukrywania przez gracza części zobowiązań podatkowych. CR7 był oskarżony o nie zapłacenie skarbówce 14,7 mln euro z tytułu swoich praw do wizerunku w latach 2011-2014.


Odejście z Realu Madryt zostało zapowiedziane przez Ronaldo w nietypowy sposób. Portugalczyk zrobił to, bowiem kilka minut po zakończeniu finałowego meczu Ligi Mistrzów, który Real wygrał 26 maja na stadionie w Kijowie z Liverpoolem 3:1. Kapitan "Królewskich" Sergio Ramos zarzucił CR7, że wybrał zły moment do ujawnienia swoich zawodowych planów. (PAP Life)


zat/ zig/


Załączniki
epaselect ITALY SOCCER JUVENTUS RONALDO
epaselect epa06892564 New Juventus soccer player Cristiano Ronaldo (C) of Portugal arrives at Juventus J Medical in Turin, Italy, 16 July 2018. Cristiano Ronaldo joins Italian Serie A side Juventus FC. EPA/ALESSANDRO DI MARCO Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.