PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


31.07.2018, 09:09  Design  Turystyka
wstecz

Plażowanie z gratisową siecią


Na kilkudziesięciu plażach Portugalii działa podczas tegorocznych wakacji bezpłatny internet. Inicjatywę rozwijają głównie właściciele nadmorskich restauracji i barów, a nawet dostawcy kawy.

Prekursorami udostępniania plażowiczom bezpłatnego internetu byli w Portugalii hotelarze z Algarve, popularnego wśród turystów regionu na południu kraju. W 2014 r. rozwijane przez nich Turystyczne Stowarzyszenie Algarve, uruchomiło gratisowe wi-fi na sześciu plażach.


Z czasem akcja udostępniania bezpłatnego internetu na plażach rozszerzyła się także o zachodnie wybrzeże Portugalii oraz o tereny nad rzekami i jeziorami.


Bezpłatnie z internetu można już korzystać na kilkunastu plażach w Algarve, a także na ośmiu na środkowym wybrzeżu. Część z nich posiada wi-fi z inicjatywy jednego z dystrybutorów kawy. Dostęp do jego internetu mają osoby znajdujące się w promieniu 100 m od nadajnika.


W opinii Francisco Silvy, urlopowicza spędzającego tegoroczne wakacje w podlizbońskim kurorcie Ericeira, najważniejszą zaletą portugalskich plaż nie jest bezpłatny internet, ale coraz większa czystość wybrzeża.


"Z roku na rok przybywa w naszym kraju plaż o najwyższym poziomie czystości wody i piasku. To chyba najlepsza referencja dla naszego wybrzeża" - powiedział PAP Life Francisco Silva.


Z szacunków ekologicznej organizacji Zero, badającej stan czystości wód w Portugalii, wynika, że podczas tegorocznego sezonu wakacyjnego w kraju tym najwyższy poziom jakości ma 608 plaż, z czego 480 nadmorskich oraz 128 usytuowanych nad rzekami i jeziorami.


Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP Life)


autor: Marcin Zatyka


edytor: Jan Bratkowski


zat/ jbr/


Załączniki
WARSZAWA PLAŻA NAD WISŁĄ UPAŁ
Warszawa, 27.08.2011. Upalne popołudnie na nadwiślańskiej plaży w Warszawie, 27 bm. Temperatura w stolicy przekroczyła 30 stopni Celsjusza. (kru/bpt) PAP/Jacek Turczyk

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.