PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


18.12.2018, 14:14  Design  Obyczaje i osobliwości  Rozmaitości
wstecz

Świąteczne prezenty Polaków


Kwota 150-200 zł - to najczęstszy wydatek na prezent, najpopularniejsze są perfumy, kosmetyki i słodycze, a najbardziej oczekiwane podarunki to te z działu elektroniki - oto, jak wyglądają prezenty świąteczne Polaków, którzy chętniej kupują też przez internet.

Na pojedynczy prezent Polacy wydadzą w tym roku najczęściej 150-200 zł (2 lata temu było to 50-100 zł); w 2018 roku (podobnie jak wcześniej) jako prezent Polacy najczęściej wręczają perfumy, kosmetyki i słodycze, a także produkty związane z hobby; popularność zyskują różego rodzaju kupony i vouchery; na prezent Polacy chcieliby dostać: coś z elektroniki (24 proc.) i produkty związane z hobby (23 proc.); 9 na 10 badanych stara się optymalizować wydatki prezentowe, stąd co trzeci korzysta w tym celu z różnych promocji - oto, co wynika z badania "Ulubione Prezenty Polaków 2018".

 

 

Jak zauważa w rozmowie z PAP Life Francois Nuyts - prezes Allegro, które wraz z Mobile Institute przeprowadziło badanie - Polacy z roku na rok przed świętami kupują coraz więcej przez internet, bo rozumieją, że e-zakupy są wygodniejsze niż tradycyjne - nie tylko mogą oszczędzić czas i pieniądze, ale także korzystają z najszerszego wyboru ofert i najlepszych cen.

 

"Wzrosty, które w tym czasie obserwujemy są imponujące. Zwiększony ruch zaczyna się już w listopadzie i gwałtownie rośnie ok. dwa tygodnie przed gwiazdką i utrzymuje się do Wigilii. Polacy w internecie kupują nie tylko prezenty, ale także produkty potrzebne do zorganizowania rodzinnych świątecznych spotkań. W grudniu na naszej platformie codziennie kupowanych jest 2 miliony produktów. Dla Polaków wygoda zakupów online oznacza także coraz częstsze korzystanie z urządzeń mobilnych. W tym roku już blisko 60 proc. klientów używa smartfonów i tabletów" - mówi Nuyts.

 

Z badania wynika, że na pojedynczy prezent Polacy wydadzą w tym roku średnio 152 zł, a na wszystkie prezenty niespełna 700 zł. 41 proc. z nas przewiduje, że ich budżet prezentowy będzie nieznacznie wyższy, a 7 proc., że będzie znacznie wyższy niż w 2017.

 

I tak od lat modnymi prezentami są skórzane portfele, golarki, perfumy czy elektryczne szczoteczki do zębów. Są też i trendy sezonowe, rośnie również popularność bestsellerów książkowych polskich pisarzy współczesnych, szczególnie kryminałów i powieści sensacyjnych. Oprócz najnowszych konsol do gier chętnie kupujemy też gry i kody, w tym także te do różnych serwisów streamingowych z wideo i muzyką. Prezenty dla dzieci to najnowsze i najmodniejsze klocki, ale też zabawki edukacyjne i naukowe. (PAP Life)

 

pau/ jbr/


Załączniki
ROMANIA CHRISTMAS CHARITY
epa07231593 A Santa talks to a Romanian girl while attending a Christmas Tree show dedicated to the children of the fallen or wounded soldiers of the Romanian Army, who died or got injured while serving in Afghanistan and Iraq, in Bucharest, Romania, 14 December 2018. The children could play in different playground areas before receiving their Christmas gifts. The event was organized by the Ministry of Defense in collaboration with the charity association of the Romanian Armed Forces named 'Comrades'. EPA/ROBERT GHEMENT Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.