PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


23.04.2019, 11:11  Kultura i rozrywka  Moda
wstecz

Canneńska kreacja Torbickiej owiana tajemnicą...


Klasyka z dodatkiem sznytu w postaci peleryny - oto, jak trendy ślubne widzi Viola Piekut. Projektantka, która odpowiedzialna jest za kreacje Grażyny Torbickiej na Festiwalu Filmowym w Cannes, choć nie chciała uchylić rąbka tajemnicy, obiecała, że będzie światowo...

Viola Piekut to projektantka, której kreacje uwielbia wiele gwiazd, często decydując się na jej projekt sukni ślubnej. Piekut przyznaje, że w swoich kolekcjach zawsze stawia na różnorodność, by jej klientki miały, w czym wybierać. "Zawsze staram się, aby ta te kreacje odzwierciedlały kobiety, bo jednak to jest głównym takim czynnikiem przy wyborze nawet sukni ślubnej" - mówi PAP Life projektantka.


Jak opowiada PAP Life, w tym roku, w sezonie 2019, stawia na klasykę i na prostotę z dość ciekawym dodatkiem - peleryny. "Ona jest jakby w roli głównej, bo dodaje takiej dostojności, szyku i lekkości" - przekonuje PAP Life Piekut i przyznaje, że nawet, jeśli ona komuś nie podpasuje i któraś z pań nie najlepiej się w niej poczuje, jest wiele innych rozwiązań.


Choć przyjęło się, że biel jest kolorem ślubnym, tej różnorodności można doszukiwać się też właśnie w kolorach. A tych w kolekcji Piekut również nie brakuje - jej poprzednia kolekcji opływała w brzoskwinie, ciepłe odcienie beżu, które na ciele były jakby transparentne. Jak rzecz ma się w tym roku? "Teraz zdecydowanie królują zdecydowanie kolory śmietankowe, czyli takie wydobywające kobiecość, podkreślające świeżość" - tłumaczy PAP Life Piekut i dodaje, że z bieli już się wychodzi, a brzoskwinia nadal wielu się podoba.


Piekut od lat odpowiedzialna jest za kreacje Grażyny Torbickiej, która reprezentuje nas na czerwonym dywanie podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Podczas 72. edycji tego święta kina, którym żyje cały świat, projektantka również wesprze filmową dziennikarkę. Choć przygotowania już się rozpoczęły, bowiem festiwal potrwa w dniach 14-25 maja, Piekut nie chce uchylić rąbka tajemnicy, w jakiej kreacji zobaczymy Torbicką - a może będzie to właśnie peleryna?


"Bardzo się cieszę, że Grażyna ponownie mi zaufała. Nie bardzo mogę zdradzić, jak te kreacje będą wyglądać... Na pewno będzie to kilka stylizacji. Oczywiście, najważniejsza - do której przygotowujemy się najbardziej - jest ta na czerwony dywan. We wszystko wkładamy serce. Powinno być światowo, choć będzie zarazem delikatnie. Podkreślamy to, co najpiękniejsze. Myślę, że będzie wyjątkowo. Bardzo się staramy, aby jak co roku było wyjątkowo, choć poprzeczka stawiana jest coraz wyżej" - kwituje Piekut. (PAP Life)


pau/ zig/


Załączniki
WARSZAWA SPOTKANIE LOREAL PRZED FESTIWALEM W CANNES
Warszawa, 17.04.2018. Spotkanie L?Oréal przed festiwalem w Cannes. Nz. ambasadorka marki L?Oréal Polska, dziennikarka Grażyna Torbicka. (mk/jb) PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.