PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


27.05.2019, 14:14  Moda
wstecz

Makijażystka: makijaż powinien dojrzewać razem z nami


Idealny makijaż dla kobiety dojrzałej powinien się składać z trzech produktów - podkreśla makijażystka Jaga Majkut. Ekspertka wyjaśnia, że z biegiem lat makijaż powinien się zmieniać, podobnie jak zmienia się nasza twarz i potrzeby skóry.

Trendy i nowinki kosmetyczne docierają najczęściej do młodych kobiet. To one zręcznie poruszają się po mediach społecznościowych, które są doskonałym źródłem wiedzy i inspiracji.


"Kobiety młode są bardziej świadome. Na bieżąco śledzą media społecznościowe, YouTube - dostęp do informacji jest w zasięgu ich ręki. Natomiast jest grono klientek, które nie ma tej świadomości, nie do końca potrafi się posługiwać tymi narzędziami. W takiej sytuacji najlepiej korzystać z porad ekspertów" - podkreśla Jaga Majkut, główna makijażystka Douglas.


Podkreśla, że makijaż powinien być wykonywany bardzo świadomie, dodaje, że równie świadomie należy korzystać z najnowszych trendów, które jej zdaniem powinny być jedynie inspiracją. Bo do makijażu należy mieć podejście bardzo indywidualne.


"Ważne jest to, aby kobiety dojrzałe miały świadomość tego, że wraz z upływem lat zmienia nam się skóra, zmienia nam się oko. Upraszczając, z wiekiem skóra traci nawilżenie, nagle okazuje się, że skóra ma inne potrzeby. Bardzo ważne jest dostosowanie formuł produktów, również kosmetyków kolorowych, do potrzeb skóry. Te formuły powinny być delikatne, nawilżające, takie, które nie będą drażniące i obciążające" - informuje makijażystka.


Zapytana o to, z czym dojrzałe kobiety mają największy problem, wskazuje jednoznacznie na makijaż oka. "Opadająca powieka, to jest temat, który ciągle powraca i o który klientki pytają najczęściej. Oczywiście tu również nie ma jednej recepty dla wszystkich. Ale jest kilka zasad, o których należy pamiętać. Po pierwsze odpowiednie przygotowanie powieki. Podstawowym błędem jest nakładanie cieni bezpośrednio na skórę. Musimy tę skórę przygotować. Możemy to zrobić za pomocą bazy lub za pomocą korektora i delikatnego pudru. W ten sposób przygotowana powieka doskonale nosi makijaż. Wspominam o tym, bo przy opadającej powiece cienie zazwyczaj gromadzą się w załamaniach" - wyjaśnia makijażystka.


Podkreśla, że poza przygotowaniem skóry, bardzo ważna jest technika wykonywania makijażu. "W trakcie wykonywania makijażu oka głowa powinna być lekko odchylona, tak jakbyśmy spoglądały na swoją brodę. Dzięki temu powieka nam się odkrywa, prostuje się i jesteśmy w stanie perfekcyjnie wykonać makijaż oka, dopracować go" - instruuje.


Jaga Majkut przekonuje, że kobiety dojrzałe nie powinny bać się blasku. "Sięgajmy po cienie, które są satynowe z delikatnymi drobinkami, one odświeżają spojrzenie, wygładzają strukturę skóry. Pamiętajmy, że mat wszystko uwidacznia, świetliste cienie pięknie odbijają światło, wygładzają i odświeżają. Najlepiej, aby cienie były w delikatnym beżowym lub łososiowym kolorze" - wyjaśnia.


Makijażystka zwraca również uwagę na częsty błąd, który popełniają kobiety - malowanie czarną kredką linii wodnej oka. Zapewnia jednak, że z tego produktu nie należy rezygnować. "Czarna kredka nałożona tylko w linii wodnej oka, to najszybszy sposób, aby się postarzyć. Bardzo mocno wyostrzamy spojrzenie, zamykamy oko. Czarną lub brązową kredką można natomiast pięknie zagęścić linię rzęs. Z wiekiem rzęsy są osłabione, wypadają, są bardzo delikatne i cienkie. Jeśli chcemy optycznie dodać im objętości, kredką wypełniamy przestrzenie między nimi. W ten sposób po wytuszowaniu rzęs uzyskujemy wrażenie, że jest ich więcej. Jednocześnie spojrzenie jest wyeksponowane, ale nie przemalowane" - dodaje.


Idealny makijaż dla kobiety dojrzałej powinien się składać z trzech produktów, podkreśla Majkut. Ostatnim elementem może być szminka. Choć jak sama przyznaje, jeśli panie nie czują się dobrze w pomalowanych ustach mogą jedynie opuszkiem palców delikatnie wklepać ulubioną pomadkę. Choć ona sama zachęca do odważnego sięgania po wyraziste kolory czerwieni czy wina.


"Z czasem usta stają się bardziej wąskie, wyraz twarzy wydaje się przez to ostrzejszy. W takiej sytuacji konturówka będzie sprzymierzeńcem. Z wiekiem tracimy pigment i ten wyraźny zarys ust, przez co wydają się one mniejsze, bardziej wąskie. Wypełnienie tego konturu kredką do ust jest idealnym sposobem na to, żeby je wyeksponować, znaczyć. Osobiście uwielbiam u dojrzałych kobiet kolor na ustach - czerwień, kolor wina - wygląda to bardzo elegancko, a jednocześnie z charakterem" - zachęca. (PAP Life)


mdn/ jbr/


Załączniki
MAKIJAA»
Warszawa, 08.09.2017. Kobieta podczas robienia makijaA1u. (jt/am) PAP/Jacek Turczyk ***UWAGA!!! ZDJÄ�CIA NIE MOGÄ? BYÄ? WYKORZYSTANE DO TEMATA?W O CHOROBACH WENERYCZNYCH ORAZ PSYCHICZNYCH Z WYA�Ä?CZENIEM DEPRESJI***

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.