PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


03.06.2019, 06:06  Turystyka
wstecz

Turcja zdetronizuje Grecję?


Turcja w każdym standardzie jest znacznie tańsza niż oferty greckie - przekonuje PAP Life ekspert branży turystycznej Radosław Damasiewicz. Jak wynika z analiz, to właśnie Turcja - nie tylko ze względów cenowych - tego lata zdetronizuje Grecję jako cel wakacyjnych podróży.

Tego lata na urlop najchętniej wyjeżdżamy nie do Grecji, lecz do Turcji. Konsekwencją jest zauważalny wzrost popularności hoteli pięciogwiazdkowych i spadek rezerwacji w hotelach trzygwiazdkowych. Kupując bowiem wakacje w Turcji, turyści wybierają najwyższy standard wypoczynku - oto, co wynika z analizy danych rezerwacyjnych Travelplanet.pl, polskiego multiagenta turystycznego.


Jak zauważa Radosław Damasiewicz, Turcja po kilku "chudych" sezonach i słabej popularności jako miejsce na spędzenie wakacji, tego lata ma ogromne szanse, by zdetronizować wieloletniego lidera, jakim do tej pory była Grecja. Czy to zaskoczenie? Zdaniem eksperta branży turystycznej, nie. "Już w poprzednim sezonie, chociażby w Raporcie Podróżnika, sygnalizowaliśmy przesyt Grecją, a mocną pozycję Turcji na ten sezon" - odpowiada.


I tak podstawowym czynnikiem, który o tym zdecydował, jest koszt wakacji. Jak podaje Damasiewicz, Turcja w każdym standardzie jest znacznie tańsza niż oferty greckie.


Nie mniej ważne okazują się kwestie bezpieczeństwa. "Odpadł czynnik niepewności co do stabilności sytuacji w tym kraju. Sytuacja w Turcji się uspokoiła i nie słyszymy już tak często, jak w ostatnich latach, o demonstracjach, zamieszkach i zamachach terrorystycznych. To jest dla turystów gwarancją bezpieczeństwa" - dodaje.


Co więcej, duża elastyczność tureckich hotelarzy w kwestiach cenowych spowodowała, że wśród polskich klientów biur podróży ten kraj stał się pierwszym wyborem, gdy chcą spędzić wakacje all inclusive w najwyższym standardzie za najniższą cenę.


"Turcja to również kraj, gdzie klienci biur podróży zabierają na wakacje dzieci. Sprzyjają temu nie tylko ceny ofert, ale również świetna infrastruktura służąca rozrywce najmłodszych turystów, liczne aquaparki, polskie animacje itp." - wylicza Damasiewicz.


Co jeszcze wynika z analizy? Aż 30 proc dzieci, którym rodzice wykupili wakacje w biurach podróży, wyjedzie na nie w dwóch ostatnich tygodniach czerwca. Czteroosobowa rodzina może zaoszczędzić nawet ponad 1000 zł, w porównaniu do wyjazdu na urlop w lipcu lub sierpniu. (PAP Life)


pau/ jbr/


Załączniki
TURKEY G20 SUMMIT
epa05024580 People enjoy sea in front of barriers at the beach of The Summit Zone before the G20 Summit, Belek district, in Antalya, Turkey 14 November 2015. The summit will be held in Antalya on 15-16 November and in addition to discussions on the global economy, the G20 grouping of leading nations is set to focus on Syria during its summit this weekend, including the refugee crisis and the threat of terrorism. EPA/TOLGA BOZOGLU Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.