PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


06.08.2019, 06:06  Rozmaitości  Kultura i rozrywka
wstecz

Cate Blanchett - rodzina trzyma ją w pionie


Jedna z najlepszych współczesnych aktorek jeszcze bardziej niż ze swoich nagród - wśród których są dwa Oscary - dumna jest ze swoich dzieci. Cate Blanchett, mając czworo dzieci, udowadnia, że wielka kariera nie wyklucza życia rodzinnego.

W 1997 r. Blanchett wyszła za mąż za scenarzystę Andrew Uptona. Para doczekała się trzech chłopców. Dashiell ma 18 lat, Roman - 15, a Ignatius - 11. Cztery lata temu zdecydowali się też adoptować dziewczynkę - Esther.


Jednym z jej sposobów na to, by pogodzić karierę z obowiązkami matki i żony, jest wybieranie ról filmowych pod kątem lokalizacji planu. "Nie chcę, by obcy ludzie czy nianie wychowali nasze dzieci. Mogę na szczęście liczyć na męża. Kiedy trzeba, zajmuje się domem i dziećmi, a ja mogę spokojnie oddawać się swojej pracy, często też przyjeżdżają wszyscy na plan filmowy. Z kolei kiedy nie gram, Andrew koncentruje się na pisaniu scenariuszy albo na produkcji. Dobrze opanowaliśmy dzielenie się obowiązkami..." - aktorka wykłada swoją strategię w wywiadzie dla magazynu "Sens". Odkąd kilka lat temu przeprowadziła się z mężem z Australii do USA, jest im łatwiej prowadzić życie rodzinne.


Gwiazda przyznaje, że żadna z jej ciąż nie była zaplanowana. Zdawała sobie sprawę, że właściwie nigdy nie ma dobrego czasu na dziecko, więc za każdym razem poddawała się temu, co przynosi los. "Może było mi łatwiej, bo zawsze bardzo dobrze znosiłam ciążę, nie odczuwałam przykrych dolegliwości i szybko wracałam do formy. W ogóle lubiłam ten czas" - zastanawia się. Dodaje, że przy zawodzie, który wykonuje, dzieci pomagają jej zachować równowagę psychiczną. Nie ma czasu na rozczulanie się nad sobą, bo trzeba zająć się rodziną i domem.


Gdy Blanchett nie pracuje na planie, sama robi zakupy, sprząta, gotuje. Oboje z mężem lubią aranżować na nowo dom. Wymieniają meble, szukają nowych zasłon, firanek, tapet...


A gdyby tak nagle uciec z domu, zostawić rodzinę samą sobie? Tak zrobiła bohaterka filmu "Gdzie jest Bernadette?", z Blanchett w roli głównej. Ten komediodramat trafi do polskich kin 16 sierpnia. (PAP Life)


ag/ jbr/


Załączniki
BRITAIN CINEMA
epa06999325 Australian actress/cast member Cate Blanchett attends the world premiere of the film 'The House with a Clock in Its Walls' in London, Britain, 05 September 2018. The movie opens in British theaters on 21 September. EPA/NEIL HALL Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.