PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


29.07.2014, 15:15  Na ścieżkach nauki  Zdrowy styl życia
wstecz

Zdrowy styl życia: Aromaterapia, zdrowe hotele - prognozowane trendy w SPA


SPA podobnie jak trendy w modzie i kosmetologii poddaje się pewnym trendom. Nie tylko są odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów, ale również odzwierciedlają ich styl i tempo życia.

Zdrowie stało się słowem kluczem dzisiejszych czasów. Ludzie przywiązują wagę do tego co jedzą, dbają o swoja kondycję fizyczną i oczekują, że niezależnie od miejsca na świecie, w którym się znajdą, będą mogli podtrzymać codzienne nawyki. Odpowiedzią na to jest rosnąca liczba zdrowych hoteli.


"Nastała moda na zdrowie, która dotyka cały świat, co również dotyka branże hotelową. Jednym z bardzo mocno zaznaczających się trendów jest powstawanie, jak również przekształcanie hoteli w zdrowe hotele. Czym są zdrowe hotele? To nie tylko hotele oferujące zabiegi z zakresu Wellnes & Spa. To również miejsca, które oferują swoim klientom możliwość z korzystania ze zdrowego menu, stworzenia zindywidualizowanego jadłospisu np. dla alergików, wegan, osób z nietolerancją pokarmową lub tym, którzy po prostu dbają o zdrowie i sylwetkę. Zauważa się, że w niektórych hotelach wykracza się daleko poza standardową ofertę i np. korzysta z koloroterapii, aby wpływać na samopoczucie klienta w bardziej holistyczny sposób " - Anita Bajdalska, certyfikowany manager Amerykańskiego Stowarzyszenia SPA.


Specjaliści przewidują, że wraz ze wzrostem tempa życia i notorycznym brakiem czasu, coraz więcej obiektów SPA będzie powstawało na obrzeżach dużych miast. Z jednej strony mają być one ucieczką od miejskiego zgiełku, jednocześnie mają być na tyle blisko, aby każdy mógł urządzić sobie dzień w SPA, nie poświęcając na dojazd kilku godzin.


"Powstawanie SPA na obrzeżach miast to kolejny trend. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na wypad do SPA na kilka dni, tak więc lokalizacja miejsca, do którego jesteśmy w stanie dojechać w godzinę, skorzystać z zabiegów i wrócić do domu będzie jednym z bardzo powszechnych kierunków w branży. Prognozuje się, że wokół dużych aglomeracji miejskich będzie powstawało coraz więcej tego typu obiektów" - zauważa Bajdalska.


Kolejnym elementem, który będzie się rozwijał w najbliższym czasie jest aromaterapia.


"Aromaterapia jest doskonale znana i nieodłącznie kojarzy się ze SPA, ale do tej pory wykorzystywana była jedynie na potrzeby konkretnych zabiegów, jak np. masaże z wykorzystaniem aromatycznych olejków. Obecnie aromaterapia zaczyna wkraczać do każdej dziedziny życia - do tego stopnia, że jest stosowana w biurach czy w miejscach publicznych. Okazuje się bowiem, że ludzie, którzy przebywają w ładnie pachnących pomieszczeniach stają się ładniejsi. Wszystko dzięki endorfinom, które wydzielają się za sprawą pięknego zapachu. Jak wskazały badania, może mieć to również wpływ na efektywność zabiegów. Według amerykańskich prognoz, to właśnie aromaterapia, będzie jednym z najbardziej rozwijanych i promowanych kierunków SPA" - wyjaśnia specjalistka. (PAP Life)


mdn/ dki/Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.